Gülnihal hatunu hürrem sultan mı zehirledi

Gülnihal hatunu hürrem sultan mı zehirledi

Gülnihal hatun'un hürremin en yakın arkadaşı olarak işlendiği dizide zehirlendiği iddia ediliyor.

Bunu da Hürrem Sultan'ın yaptıgı söyleniyor. Bu kesinlikle kurgudur. Tarihte böyle birşey yoktur. Olmaz da.

Tarihi bir belgesi olmıyan olay hürrem sultan ile eşleştirilerek reyting amaçlanırken diğer taraftan hürrem sultana olan nefreti artırmayı hedeflemektir.

Gülnihal hatunu hürrem sultan mı zehirledi yorumları

 • Image Description
  Ziyaretçi
  24.02.2011

  Hürrem Sultan ve Mahidevran haremde birbirlerine her türlü çekişme ve entrikayı yapmışlardır bu normaldir. Haremde var olma savaşı veriyorlar. Haremde kimin oğlu tahta geçerse diğer kardeşlerini öldürtüyor. Haremde resmen bir can pazarı var. Bu devletin bekası için falan değil, şahsi taht kavgası

 • Image Description
  Ziyaretçi
  24.02.2011

  gerçeklere at gözlükleri ile neden bakıyorsunuz hürrem sultan kimdir. hangi soydan geliyor bir bakın ondan sonra konuşun. hürrem sultan tam bir gavurdur ve müslüman olması çok zordur. onun tek amacı vardı sarayı ele almak... osmanlı bizim tarihimiz ama hürrem sultan gibiler... osmanlı yı gerileme dönemine itmişlerdir oğlu ikinci selim tahta geçtikten sonra osmanlı tam gerileme dönemine girmiştir.. ikinci selim kanuni gibi savaşlara gitmemiş. hatta saraydan adımını dışarı atmamıştır. bırakın bu hürrem sultan hayranlığını..

 • Image Description
  Ziyaretçi
  24.02.2011

  gerçeklere at gözlükleri ile neden bakıyorsunuz hürrem sultan kimdir.hangi soydan gekiyor bir bakın ondan sonra konuşun. hürrem sultan tam bir kavurdur ve müslüman olması çok zordur. onun tek amacı vardı sarayı ele almak...osmanlı bizim tarihimiz ama hürrem sultan gibiler...osmanlı yı gerileme dönemine itmişlerdir oğlu ikinci selim tahta geçtikten sonra osmanlı tam gerileme dönemine girmiştir .. ikinci selim kanuni gibi savaşlara gitmemiş.hatta saraydan adımını dışarı atmamıştır.brıakın bu hürrem sultan hayranlığını..

 • Image Description
  Duygu
  26.02.2011

  Yorumuzu çok doğru buluyorum. Sanki Hürrem Sultan melekmiş gibi yok şöyle hayırlarda bulundu yok şu yerleri yaptı falan diye övülüp duruluyor.

 • Image Description
  Muhteşem Yüzyıl,
  27.02.2011

  benim merak ettiğim, bu dizi olmadan önce değinseydiniz ya bu konulara
  karşısınıza ANTİ-TEZ çıkmış
  TEZLER yazıyorsunuz..

  şükretmeniz gerekir bu dizinin varlığı için,
  bizimde size teşekkür etmemiz icap eder böylece
  ama siz kalkmışsınız diziyi kötülüyorsunuz..

 • Image Description
  Ziyaretçi
  27.02.2011

  dogru deyıl bu

 • Image Description
  Ziyaretçi
  27.02.2011

  Hürrem sinsi ve cadı gibi olsa da zamanında çok eziyet görmüş.O böyle davranmasaydı Mahidevranın durumuna düşcekti.Zaten osmanlı acımasız bir yer.Padişah ne derse o olacak mutlaka...Birisi ölsün, bir düşünmezler bile. padişahlarının birden fazla eşleri var fakat hürrem kafaya koymuş, mutlaka O OLACAK. hürrem kurnaz ve sinsi planlarıyla en sonunda padişahın en sevdiği karısı olmayı başarmış. Fakat Meryem sahra uzerli'den çok daha zayıf ve zarifmiş. çok güzelmiş, padişahı böyle etkilemiş. o yaptığı her kötülükten (bu dünyadan) kurtuldu ve fazla ceza çekmedi. ama gözde cariyelik döneminde (ne de olsa osmanlı) bayağı bir azar işitmiş.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  28.02.2011

  Hürrem Sultan olmasaydı hala Osmanlı'da yaşıyor olabilirdik yada daha kötüsü Atatürk çoktan öldüğü için esir altında ve hatta soyumuz tükenmiş olabilirdi. İşlere birde bu açıdan bakılmalı.Ayrıca Hürrem zavallının biri annesi,babası,sevdiği gözleri önünde öldürülmüş ve o bir saraya satılmış ve kesinlikle hür olamamıştır.Onun karşı olduğu Osmanlı veya Süleyman değildir.Onun karşı olduğu,nefret ettiği bu düzendir.Bu ceseret bu zeka takdir edilecek bir durumdur. Hürrem'i aşağılamak yerine onu anlamaya çalıştığımızda ne kadar zor durumda olmuş ve ne büyük sıkıntılar çekmiş olduğunu anlayacağız muhakkak...

 • Image Description
  asibanu
  28.02.2011

  hürrem sultan çok uyanık biridir kendi çocuklarını öldürüp mahidevranın çocuğu olan şehzade mustafayı da öldürmüştür
  yani toplam 8 kişinin katilidir

 • Image Description
  Ziyaretçi
  28.02.2011

  dizi de tarihten esinlenilerek kurgulanmıştır diyor ...ve bunların bir dizide gerçeklerle birebir örtüştüğünü düşünmeyiniz..reyting için bir anlamda koca bir devirde çarpıtılıyor.....

  hürrem denilen cariye saraya 14 yaşında kırım hanlığından osmanlıya bağlılık adına padişaha hediye gönderilen cariyelerden biridir.14 yaşında saraya gelen bir sabi entrika çevirmekten ne anlar.... parga lı ibrahim ise... asıl adı makbul ibrahim paşa olmakla birlikte kanuni sultan süleymanın manisa dan şehzadeliği döneminde çocukluk arkadaşıdır.yedikleri içtikleri bir gitmiştir.hatta aynı yatakta yatıp kalktıkları büyüdükleri söylenir.14 yaşında biri koskoca sultanı sultanı nasıl etkileyecek.kaldıki kendi öz kardeşi hatice sultan ile evlendirilmiş olup damat ibrahim paşa lakabınıda almıştır... hürrem ise bu dönemde sarayda osmanlıca türkçe öğrenmekle meşguldü.)))

  ilerleyen dönemlerde yani hürrem büyüdüğünde de böyle olaylar yapamazdı.... çünkü kanuni evliyalarla oturup kalkan çok iyi devlet terbiyesi almış.. (..yahya efendi ile olan süt kardeşliği bakınız..)

  bizzat 47 sefere çıkmış olan bir padişahın yokluğunda hürrem ne olaki boğarlar insanı boğarlar.)))

 • Image Description
  Ziyaretçi
  03.03.2011

  bende hürrem sultanın yerinde olsam aynı şeyi yapardım. zamanında ona çok kötülük çektirmişler. çok ta güzel bir dizi. en büyük hayranlarından birisiyim.ve meryem üzerliyi çok seviyorum

 • Image Description
  Ziyaretçi
  04.03.2011

  ne alaka acaba hurrem cok fedakarlık yapmıs bı hatundur onun hakkında kımse kotu konusamaz her ne kadar kawur olsada o (musluman oldu tamammı musluman kımse konusamaz hakında ole)

 • Image Description
  Ziyaretçi
  04.03.2011

  onceden devlet boyleymıs boyle kanunlar varmıs kımse buna karsı cıkamaz o zamankı devletıde kımse bılemez herkes olduna konusuyo ama o zamana bakarak bu zaman mılyonlarca kez kotu kusura bakamayın hem de hıc kusura bakamayın walla tamamm dızıde bıraz tarıh yanıltıcılıgı var ama o hayatın her yerınde var valla her ne olursa olsun ben ( MUHTESEM YUZYILIN HASTASIYIM) KIM NE DERSE DESIN

 • Image Description
  Ziyaretçi
  06.03.2011

  (Bazı anneler hariç)Hangi anne çocuğunu öldürsün ki o zaman durum şimdiki gibi değil Sarayda sıradan bir cariye olmak kolay değil hürrem kötü şeylerden kurtulmak için sultanlığı seçmiş gereğincede tek bir çocuğu tahta geçecek kötülüğünden değil. Köle olmak güzel birşey değil.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  07.03.2011

  kirk yillik yani olurmu kani

Muhteşem Yüzyıl 8. Bölüm
Top