Bre asıl mel'un sizsiniz siz!

Bre asıl mel'un sizsiniz siz!

Muhteşem yüzyıl dizisi tarihi mel'unlukları(!) dökmeye son hızla devam ediyor..

Dizi ilk yayına girmek üzere fragmanlara 5 ocakta gösterimde iken şiddetli tepkiler almış ve dizi ekibi ısrarla çekmeden ne bu tepki diye feryadı bastırmıştı..

Sitemizde de okuyabileceğiniz o günlerin tepkilerini haksız eleştiri olarak lanse etmişlerdi.. Aradan koskoca 19 bölüm geçti.. dile kolay 19 bölüm. hürrem sultan 3 çocuk doğurdu bu arada.. LEO ismi ile de mel'un fantaziler kurdular üstüne..

Ve kendi hayal dünyalarını öyle süsleyerek gösterdiler ki hep bir ağızdan bre bu belgesel değil dizi diye diye deve kuşu gibi kafamızı kuma gömdük..

Ancak olmuyor.. sığmıyor çalınan minareler çuvala. Yeter artık. En kutsal değerlerimiz mel'unca yüreğimizden sökülmeye çalışılıyor..

Nereden mi çıktı bu mel'unluk? kim bu mel'unlar..

"Burası sultan süleymanın haremi" o kimi isterse dize getirir deyip bizim harem eleştirilerimizi valide sultanın dilinden bağırta bağırta dizinin göbeğinden haykıran dizi ekibi yatak odasından çıktı şimdi osmanlı ordusunu mel'unlaştırmaya soyundu..

Efendim yeniçeri isyan etmiş. Hem de ne isyan. Biz ağzına bir lokma haram sokmayan ordu diye haykırırken onlar, haramsız lokma geçirmezler diye milyonlara inandırmaya çalışmakta..

Sanki nisbet yaparcasına. Yok efendim siz bilemezsiniz, güç bizde diziyi çeken de seneryoyu yazan da biziz. İster padişah'a ordusu için mel'un dedirtiriz, istersek o ordu ile şehri yakar yıkar ve midelerine bol bol haram lokma doldururuz.

Bre mel'unlar.. Padişah böyle dile getiriyor. Kendi ordusu kendi askeri için. Kim lan mel'un.. Söyleyin kim?

Mel'un lanetlenmiş demektir. Kime denir biliyor musunuz şeytan'a.. Allah şeytanı lanetlemiş ve cennetinden kovmuştur. Şimdi şeytanlaşmış insanlar, mel'un şeytanın yolundan gidip yüce tarihimize kara leke sürmekteler.

Onlar padişahın dilinden koca ordusuna MEL'UN diyecek kadar şeytanlaşırken, biz bir kerecik onlara mel'un desek hakaret suçundan bin yıl yatarız..

Aha belge var, balyoz raporları bilmem ne raporları diye sayıp dökerler eminim.. Bir gevurun yazdıkları yerden göğe kadar değerli biz müslümanlar ve ecdadımız ise onların gözlerinde MEL'UN..!!

Bre mel'unlar siz önce içinize girmiş lanetlenmiş şeytanı çıkartın damarlarınızdan sonra o koskoca orduyu dilinize alınız! mı demeli yoksa atma recep din kardeşiz mi demeli..

İsyanlar tabiki her dönem olmuştur. Darbeler bitiyor mu ki? tabi ki bitmez.. Ancak sen 21. yy darbecilerine bakıp 16. yy isyanlarını anlayamazsın ki.. Ya da 17. yy ne kadar sana 16. yy anlatır..

Ordu başıboş şehri yağmalayacak ne helal ne haram tanıyacak, haçlı ordusu gibi kırıp yığacak sonra da çıkıp fetihten fetihe koşacak mı sanıyorsunuz?

Haram lokma yiyenin işi rast gitmez. Kul hakkı yiyenin gecesi rahat geçmez. Savaşlarda elde edilen ganimetler farklı şeylerdir. Bir şehri yağmalamak farklı şeydir.. Ganimet helaldir. Ancak yağmalamak haramdır..

Asker isyan etmiş olabilir ya da isyan etmesi için fitne fesat her dönem çıkartabilirler. Ancak müslüman bir ordu asla MEL'UN luk yapmaz.. Bir müslüman'ın malına zarar vermez.

* * *

Bir yerlerden ısmarlama tarihi dizi çekilirse ısmarlayanlar ne emrederse seneryoya o girer..

Aşk yaşatacaksın.. Öyle bir aşk olmalı ki kafalarda binbir soru işareti kalacak..

Onlar ordularının haram yemediği ile övünüyorlar.. Öyle bir seneryo yazacaksın ki nasıl haram yenirmiş tüm cümle alem izleyecek..

* * *

Her bölümü ile ısmarlama seneryolar izlemek istemiyoruz. Eğer gerçekten bize tarihimizi anlatacaksanız samimi iseniz bizim kültürümüze ya da sizin anlayacağınız dil ile onların inançlarına, onların dinlerine yani islam dinine teğet geçemezsiniz. Her ne yazarsanız yazın ama kültürümüzü incitmemeye özen göstermelisiniz..

Seküler bir perspektif ile tasavvuf ehli bir dönemi çizerseniz ortaya sadece leş çıkar..

> gerçek dışı harem sahneleri
> 2011 model hürrem cıngarlıkları
> leo saçmalığı
> ve son olarakta mel'un asker edebsizliği..

Bre 19 bölüm oldu anlamadınız mı daha asıl mel'un kimdir?

Kaynak: www.hurrem.net

Bre asıl mel'un sizsiniz siz! yorumları

 • Image Description
  Ziyaretçi
  13.12.2011

  En son yayınlanan bölümünde ise Prenses Isabelle Fortuna'yı sevgili konumuna getirmeleri çok saçma oldu Isabella Fortuna 1451 doğumlu Kanuni Sultan Süleyman ise 1495 doğumlu bu kadar abartmaya gerek yok Hürrem Sultan onun en son eşi dizi bunun üzerine yapılmayı maden tarihten ilham aldı düzgün yapılsın.Ayrıca Hürrem sultan saray halkı tarafından sevilen ve sayılan birisi dizide anlatıldığı gibi değil.

 • Image Description
  Ziyaretçi
  15.02.2012

  Muhteşem yüzyıldan nefret ediyorum şerefsizler padişahları tarihimizi yanlış anlatıyorlar padişahların savaşlar yüzünden saraya bile giremezken bu dizide kanuni sultan süleyman harem harem den çıkmıyor halbuki hareme padişah dahi giremezmiş

 • Image Description
  Ziyaretçi
  15.02.2012

  Muhteşem yüzyıldan nefret ediyorum şerefsizler padişahları tarihimizi yanlış anlatıyorlar padişahların savaşlar yüzünden saraya bile giremezken bu dizide kanuni sultan süleyman harem harem den çıkmıyor halbuki hareme padişah dahi giremezmiş

 • Image Description
  yasin
  22.11.2012

  Bu film göre padişahlarımız.
  1.Hiç namaz kılmıyor
  2.Hiç selam vermiyor
  3.Hiç kuran okumuyor
  4.İşi gücü haremde harem
  5.Pek savaşmıyor
  6.Sarayın içinde haremler arası gidip geliyor.
  Bizim şanlı ecdadımız böylemiydi?
  Padişahları sapık yaptılar be..

Top